Aktualności Aktualności

Powrót

Zmarł hm. Ryszard Wcisło

Ze smutkiem informujemy, że 25.10 w wieku 82 lat na wieczną wartę odszedł hm. Ryszard Wcisło – wybitny instruktor harcerski.

Był wpółzałożycielem zakazanego przez PRL-owskie władze Kręgu Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego (KIHAM). Wielokrotnie aresztowany i przesłuchiwany przez MO i SB.

Pełnił funkcję Komendanta Zlotu 70-lecia Harcerstwa Polskiego w 1981 roku.

Był członkiem założycielem Związku Harcerstwa Polskiego rok założenia 1918 i członkiem jego władz naczelnych. Po wstąpieniu ZHP r.z. 1918 do ZHR zostałe jego instruktorem.

Przez wiele lat pełnił funkcje komendanta i kwatermistrza podczas akcji obozowych Okręgu Małopolskiego ZHR. Współorganizował pierwsze Białe Służby (od 1983 r.).

Był niekwestionowanym wzorem do naśladowania dla harcerzy i instruktorów harcerskich.

22 lutego 2008 r. został odznaczony "Krzyżem Honorowym ZHR Semper Fidelis"z na X Zjeździe ZHR odznaczony został przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego "Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski".

Zgodnie z rozkazem specjalnym L.5/2015 dh. Przewodniczącej ZHR, ogłoszona została 3-miesięczna żałoba. Wszyscy członkowie organizacji zobowiązani są do założenia czarnych wstążek na Krzyże Harcerskie.


Nadchodzące wydarzenia Nadchodzące wydarzenia

20.01 - Zbiórka druzyny

3-4.03 - Biwak drużyny

Składki członkowskie Składki członkowskie

Przypominam o regularnym opłacaniu składek. Więcej informacji w zakładce Składki

SiedemGór SiedemGór